Connect with us

Finlandiya

Finlandiya seyahat acenteleri Türkiye, İspanya, Hırvatistan rezervasyonlarını iptal etti

Published

on

Koronavirüs pandemisi sebebiyle turizm faaliyetleri de durma noktasına geldi. Virüsün tekrar yayılması riski sebebiyle seyahat edilebilecek ülkeler konusunda kafalar karışık.

Seyahat acentesi Aurinkomatkat ağustos ayı içerisinde Türkiye, İspanya ve Hırvatistan için yapılan rezervasyonlarını koronavirüs salgını sebebiyle iptal etti.

Yle’nin haberine göre, şirket iptaller hususunda müşterileri ile iletişime geçerek bilgilendirdiklerini açıkladı. Müşterilerin seyahatlerini iptal ederek para iadesi alabilecekleri, başka bir tatil seçebilecekleri veya tatillerini ileri bir tarihe erteleyebilecekleri duyuruldu.

Seyahat acentesi Apollomatkat ise ağustos ayı içerisindeki Hırvatistan uçuşlarını durdurduğunu bildirdi. Şirket ağustos ayı içerisinde Yunanistan turlarına devam edecek.

Tjäreborg seyahat acentesi ise bu yaz Hırvatistan ve İspanya’ya tur düzenlemeyeceğini, Türkiye’ye ise eylül ayı için bilet satışı yaptıklarını açıkladı. Ancak şirketin Türkiye’deki durumu yakından takip ettiği bildirildi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Finlandiya

Finlandiya’da aşılamada son durum

Published

on

By

Foto: Carsten Przygoda, Pixabay

Koronavirüs pandemisiyle mücadele en başarılı ülkelerden biri olan Finlandiya’da vaka sayısı 92 bin 913’ü geride bıraktı. Toplamda 959 kişi de pandemi sebebiyle hayatını kaybetti. 46 bin kişi de hastalığı atlattı.

Sağlık ve Refah Enstitüsü’nün (THL) açıklamalarına göre, ülkede 3 milyon kişi ilk doz aşıyı oldu. 500 bin kişi de ikinci doz aşıyı oldu.

Finlandiya hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

Continue Reading

Finlandiya

Finlandiya başbakanına ‘kahvaltı parası’ için polis soruşturması

Published

on

By

Finlandiya polisi, Başbakan Sanna Marin’in başbakanlık konutundaki aylık 300 euro tutarındaki kahvaltı parasını yasaya aykırı şekilde devletin cebinden ödeyip ödemediğini soruşturuyor.

Ülkenin sansasyonel gazetelerinden Iltalehti’de yayımlanan haberin ardından, Finlandiya polisi olayda bir kamu suçu teşkil edecek unsur olup olmadığını araştırmak için ön soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Yapılan açıklamada başbakanın yasa olarak izin verilmediği halde bazı yemeklerin parasının iadesini istediği, ancak soruşturmanın başbakanın kendisi ve resmi eylemlerine değil, başbakanlık konutu ve ofisinde çalışanların kararlarına odaklanacağı ifade edildi.

Sosyal medya üzerinden bir paylaşım yapan Marin de “Başbakan olarak bir yemek bedeli talep etmedim ya da kararına katılmadım. Bu göreve geldiğimde bu durumun başbakanlık konutunda yaşama ve kalmayı da kapsadığı söylendi ve bu önceki başbakanlar döneminde de böyleydi” diye yazdı.

Soruşturmanın duruma açıklık getireceğini belirten Marin, bütün harcamaların başbakanlık ofisindeki çalışanlar tarafından yapıldığının altını çizdi.

Continue Reading

Finlandiya

Finlandiya’da toplam vaka sayısı 90 bin

Published

on

By

Foto: Carsten Przygoda, Pixabay

Koronavirüs pandemisiyle mücadele en başarılı ülkelerden biri olan Finlandiya’da vaka sayısı 90 bini geride bıraktı. Toplamda 931 kişi hayatını kaybetti. 114 enfekte hastanede yatarken, bunların 26’sı yoğun bakımda.

Sağlık ve Refah Enstitüsü’nün (THL) açıklamalarına göre, ülkede 2 milyon 390 bin kişi ilk doz aşıyı oldu. 282 bin kişi de ikinci doz aşıyı oldu.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © İskandinavhaber