Connect with us

Finlandiya

Finlandiya koronaya rağmen turizm için kapılarını açıyor

Published

on

Finlandiya hükûmeti, koronavirüs pandemisine rağmen turizmi faaliyetleri için yasal değişiklikler yaparak yabancı ülkelerden gelen turistlerin Finlandiya’ya girişlerine izin vermeyi planlıyor.

Başbakan Sanna Marin, yaptığı açıklamada korona test sonuçları negatif çıkan ve ülkeyi ziyaret etmek isteyen tüm turistlerin yüksek risk taşıyan ülkelerden bile gelseler, ülkeye girişine izin vermeyi planladıklarını ifade etti.

Koronavirüs salgını sebebiyle getirilen seyahat kısıtlamaları turizm sektörünü krize sokmuş, birçok kişi işsiz kalmıştı.

Maliye bakanının önceki gün yaptığı açıklamada kısa süre içerisinde tedbir alınmazsa turizm sektöründe binlerle ifade edilen işsiz sayısının 10 bini bulacağını açıklamıştı. Yaklaşan kış sezonundan özellikle Lapland’taki turizm faaliyetlerinin büyük bir risk ile karşı karşıya olduğu belirtiliyor.

Continue Reading
1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Finlandiya’da koronanın son durumu: 337 can kaybı – İskandinav Haber

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Finlandiya

Finlandiya’da toplam vaka sayısı 90 bin

Published

on

By

Foto: Carsten Przygoda, Pixabay

Koronavirüs pandemisiyle mücadele en başarılı ülkelerden biri olan Finlandiya’da vaka sayısı 90 bini geride bıraktı. Toplamda 931 kişi hayatını kaybetti. 114 enfekte hastanede yatarken, bunların 26’sı yoğun bakımda.

Sağlık ve Refah Enstitüsü’nün (THL) açıklamalarına göre, ülkede 2 milyon 390 bin kişi ilk doz aşıyı oldu. 282 bin kişi de ikinci doz aşıyı oldu.

Continue Reading

Finlandiya

Finlandiya sigara yasağının kapsamını genişletiyor

Published

on

By

Foto: jette55, Pixabay

Finlandiya’da sigara içilmesinin yasak olduğu yerlerde, sigara yasağının kapsamı genişleyecek.

Buna göre, sigara paketlerinin üzerindeki logolar ve marka isimleri kaldırılacak, otobüs durakları gibi yerlerde de sigara içilmesi yasaklanacak, en az iki duvarı bulunan kafe, restoran gibi mekanlarda da sigara içilmesi yasaklanacak.

Sigara yasağının kapsamının genişletilmesiyle ilgili yasa Finlandiya meclisinde görüşülecek. Yasa tasarısı kabul görürse 2022’den itibaren yeni yasaklar uygulanacak.

Continue Reading

Finlandiya

Covid-19 testleri Finlandiya’da marketlerden alınabilecek

Published

on

By

İllüstrasyon: Gerd Altmann, Pixabay

Covid-19 testleri, Finlandiya’da marketlerde satışa sunulacak. Almanya merkezli Lidl marketler zincirinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, mayıs ayından itibaren koronavirüs testleri satılmaya başlanacak.

Fiyatı konusunda açıklama yapılmayan testlerle insanlar yaklaşık 20 dakika içerisinde koronavirüse enfekte olup olmadığın öğrenebilecek.

Finlandiya Sağlık ve Refah Enstitüsü (THL) yetkilileri, söz konusu testlerin resmi nitelik taşımayacağını da ifade etti.

Testler Lidl’ın yanı sıra Mediq Suomi marketler zinciri şubelerinde de satışa sunulacak.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © İskandinavhaber